Maratończykom łatwiej jest podróżować

landscape-78058_960_720

Jeśli chcesz w pełni cieszyć się każdą podróżą, zacznij biegać.

Gdy jesteś w podróży, zwykle masz mało czasu. Skoro wydałeś już pieniądze na wyprawę w jakieś wspaniałe miejsce, chcesz jak najbardziej wykorzystać te kilka-kilkanaście dni. O ile nie odwiedzasz jakiegoś miejsca drugi czy trzeci raz w niewielkim odstępie czasu, większość Twojej energii idzie na zwiedzanie. W miastach takich jak Nowy Jork, Paryż, Londyn, czy Rzym, ciekawych miejsc jest tak dużo, że aby wszystko zobaczyć, musisz się nieźle nachodzić.

Bardzo często w takich sytuacjach problemem jest kondycja. Jeśli chcesz spędzić aktywnie wakacje i całymi dniami zwiedzać, bez dobrej formy może być trudno. Nie ma bowiem nic przyjemnego w chodzeniu spoconym, zdyszanym i całym obolałym po pięknym miejscu. W takiej sytuacji zamiast na wspaniałych widokach, skupiasz się na swoim zmęczeniu. Jak doświadczyć niezwykłej atmosfery okolicy, w której przebywasz, jeśli jedyne o czym możesz myśleć, jest miękkie łóżko i zimny napój?

Sam długo miałem z tym problemy. Często wkurzałem się, że jestem w tak fajnym miejscu, ale zmęczenie odbiera mi radość z wyprawy. Czasami zdarzało się, że odpuszczałem zwiedzanie i po prostu odpoczywałem, oglądając serial i leżąc łóżku. Oczywiście nie zawsze podróżowanie to nieustanne przemieszczanie się. Jak już wcześniej pisałem na blogu, bardzo lubię przesiadywać w knajpkach lub pizzeriach i obserwować codzienność ludzi żyjących w miejscach, które odwiedzam. Wtapiam się wtedy w tłum mieszkańców danej okolicy i na jakiś czas niejako staję się jednym z nich. Dzięki temu doświadczam życia w różnych miejscach świata.

To oczywiste jednak, że przebywając w pięknym miejscu nie będę przez cały czas przesiadywał w knajpkach. W końcu zawsze ruszam się i zwiedzam znane miejsca. Aby móc w pełni się tym cieszyć, postanowiłem popracować trochę nad formą. Doszedłem do wniosku, że najlepsze do tego celu jest bieganie. Bieganie świetnie poprawia kondycję i pozwala aktywnie zwiedzać miejsca, w którym się znajdujemy. To naprawdę świetny sposób na poprawienie swojego komfortu podróżowania.

Podróżowanie to bowiem nie tylko dwu czy trzytygodniowy wyjazd w jakieś ciekawe miejsce. To wspaniały styl życia, który praktykuje się cały rok. Gdy jestem w domu przygotowuję się do kolejnej wyprawy, tak aby sprawiła mi ona jak największą radość. Tobie polecam to samo!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *