Co warto zobaczyć w Brukseli?

grand place 3 - z podpisem

5 miejsc w Brukseli, które warto zobaczyć

Bruksela nie jest wprawdzie tak popularnym celem turystycznym jak Londyn, Paryż, czy Rzym, niemniej jednak można tam spędzić naprawę sympatyczny tydzień i zobaczyć kilka fajnych miejsc. Oto 5 moim zdaniem najciekawszych atrakcji turystycznych w tym mieście:

1. Grand Place

grand place 2 - z podpisem

Grand Place to brukselski rynek. Jego najważniejszym budynkiem jest gotycki ratusz z XV wieku. Większość zabudowy stanowią jednak siedemnastowieczne domy cechów. Jest to bez wątpienia jeden z najpiękniejszych rynków miejskich, jakie widziałem. Poza wspaniałymi widokami plusem Grand Placu jest darmowe wi-fi, z którego można korzystać w obrębie całego rynku.

grand place 1 - z podpisem

2. Atomium

 

atomiom 2 - z podpisem

Jednym z najsłynniejszych i najpopularniejszych atrakcji świata jest wieża Eiffla. Bardzo podobną, choć dużo mniej znaną konstrukcją jest Atomium. Naprawdę szkoda, że tak mało osób o nim słyszało. Jest to bowiem naprawdę imponująca budowla! Jest to wysoki na 102 metry i powiększony 165 miliardów razy model kryształu żelaza. Z najwyższej kulki można obserwować panoramę miasta.

atomium 1 - z podpisem

3. Parlament Europejski

parlament europejski 1 - z podpisem

Bruksela jest stolicą Unii Europejskiej. Nic więc dziwnego, że znajduje się tam gmach Parlamentu Europejskiego. Chociaż formalnie siedzibą tej instytucji jest Strasburg, to w stolicy Belgii odbywa się większość posiedzeń. Sądzę, że niezależnie od tego, czy jesteśmy zwolennikami Unii, czy jej przeciwnikami, jest to miejsce, które warto zobaczyć.

parlament europejski 2 - zdjęcie z podpisem

4. Okolice stacji Schuman

schuman 1 - z podpisem

Jeśli będziecie jeździć brukselskim metrem, koniecznie zatrzymajcie się na stacji Schuman. Znajduje się no w pięknej okolicy. Tuż obok wejścia stoi imponujący gmach Komisji Europejskiej, zaś trzy minuty drogi dalej znajduje się malowniczy park, w którym brukselczycy spędzają weekendy. Park ten przypomina mi Central Park, chociaż oczywiście jest od niego zdecydowanie mniejszy. Za parkiem mieści się kilka muzeów. Okolice stacji Schuman to wspaniały wybór na leniwy dzień.

komisja europejska 1 - z podpisem

5. Brukselskie uliczki

brukselska uliczka 2 - z podpisem

Wyliczenie najciekawszych miejsc w Brukseli byłoby niekompletne bez tego punktu. Stolica Belgii ma swój klimat, którego nie czuć od razu, którego nie czuć, gdy ganiamy za sławnymi budynkami. Aby poczuć ten klimat musimy wejść w głąb tego miasta. Tam zachwyci nas niesamowita zabudowa. Choć wszystkie uliczki są podobne, każda jest zupełnie inna. Wąskie i chude, ale też wysokie, trzy lub czteropiętrowe domki, ściśnięte w jednym szeregu tworzą niesamowity krajobraz.

brukselska uliczka 1 - z podpisem

Mam nadzieję, że moja wyliczanka okazała się pomocna i zainspirowała Was do spędzenia chociaż kilku dni w Brukseli. To miast naprawdę warto odwiedzić!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *